, próg administracja UJ 

próg administracja UJ

Zapiski spedytorki

Temat: Czy cieżko się dostać na prawo ?

Jestem realistka a nie optymistką.

Skoro sadzisz, ze przyjma cie z odwolania to jestes optymistka a nie realistka Chyba, ze masz na mysli generalne obnizenie progu, to o pare poziomow moze spasc choc pewno juz nie tak jak kiedys. W koncu ci ktorzy ida na UJ czy inne UW aplikuja na UAM z rozszerzonymi maturami wiec mozliwe ze dostana sie na UJ/UW a nie dostana sie do nas. Na UAM dostana sie ci, ktorzy dostana sie tylko tu i chyba raczej nie zrezygnuja, no chyba ze jednak wybiora administracje
Źródło: forum-prawo.pl/viewtopic.php?t=2469Temat: Akademia Pedagogiczna Kraków :)
Dot.: Akademia Pedagogiczna Kraków :)
  Cytat:
Napisane przez sandra667 (Wiadomość 20657456) Słyszałam, że rok temu progi na administracje wynosiły 195 punktów... myślicie że z moimi 180 mam jakąkolwiek szanse ? :/ :nie: A wy ile macie punktów? pytam osoby składające na administracje... ? Ja mam 217. Podejrzewam, że jeśli nie zmieni się nazbyt próg to powinnam się dostać.Ale dostałam się też na UJ, więc pewnie zwolnię miejsce. Choć jeszcze w razie czego pewnie się zastanowię. Cóż, zobaczymy w czwartek:) Myślę, że masz szansę!
Jeśli nie w pierwszej, to w drugiej turze pewnie taK:) poza tym- bądźmy optymistkami:)
Powodzenia!
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93274


Temat: Strona UG

Uwaga!!! Program Most dla studentów WOiG !!!

UWAGA STUDENCI WOiG!

Zapraszamy do składania wniosków o udział w Programie Mobilności Studentów MOST, który daje szansę odbycia części studiów w innym krajowym ośrodku akademickim (min. in. UJ, UW, UAM, UWr, KUL, UMK). Termin przyjmowania wniosków (wyjazd w semestrze letnim 2009/2010) mija 27 listopada 2009.

Wnioski przyjmowane są w BWZS (Rektorat, pok. 115).Szczegóły na stronie internetowej:
http://www.ug.gda.pl/pl/i...miana/?tpl=most

Koordynator Programu MOST w UG:
mgr Barbara Wawro, Tel. 058 523 24 42Uwaga!!! Możliwość ubiegania się o staż zagraniczny dla studentów WOiG!!!

Uniwersytet Gdański uczestniczy w programie staży zagranicznych dla studentów: Erasmus Praktyki. W programie Erasmus na praktykę studencką można wyjechać do zagranicznej instytucji nieakademickiej, na przykład przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit, muzeum, biblioteki, szpitala. Instytucja, w której student odbywa praktykę, musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus. Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. W pewnych przypadkach będzie ona stanowiła integralną część programu studiów (praktyka obowiązkowa), w innych - będzie dawała możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa).

Bliższe informacje na stronie WOiG www.oig.ug.gda.pl/pl/erasmus/Wampiriada - ...bo każda kropla jest ważna!

Idzie WAMPIRIADA - oddaj krew!

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny
organizuje zbiórkę krwi na terenie uczelni! Serdecznie zapraszamy
wszystkich chętnych i zdrowych studentów oraz wykładowców:

*24.11.09 - w godzinach 9:00 - 15:00 Wydział Ekonomiczny UG

*25.11.09 - w godzinach 8:00 - 14:00 Wydział Prawa i Administracji UG

25.11.09 od godziny 21:00 zapraszamy na imprezę z cyklu 3Miejskie

SzaleNZStwo do Klubu Ego, Krzywy Domek, Sopot* Wjazd za free!
Dla 100 pierwszych osób Krwawa Marry lub piwo gratis! Losowanie
kursów językowych ufundowanych przez Profi-Lingua oraz mnóstwo
innych niespodzianek. Straszne przebrania nagradzane dodatkowo!

Podziel się - to nie boli!

Źródło: uggeo.jun.pl/viewtopic.php?t=87


Temat: Pytanie o studia, po raz kolejny
II UWr jest jednym z 3 najlepszych, obok UJ i UW, ośrodków w Polsce kształcących w szeroko pojętym Computer Science. Oznacza to, że w głównej mierze będziesz się uczył informatyki teorerycznej, ale praktyki też będziesz miał dostatek. Jak być może wiesz, program studiów obejmuje kilka (nie wiem jak jest obecnie w programie, ale coś ok. 10 przez cały tok studiów) przedmiotów obowiązkowych, podczas gdy reszta jest wybierana przez Ciebie - dzięki temu sam sobie tworzysz specjalizację. Trudno powiedzieć jakie przedmioty będą w ofercie za te klika lat, kiedy ty będziesz studiował, nie mniej jednak, obecnie znalazło by się coś dla Ciebie, czyli:
- Sieci Komputerowe
- Systemy Rozproszone
- Kryptografia
- Kursy pracy/administracji/programowania w systemie Linux/Unix (niepotrzebne skreślić)
- Kurs Bezpieczeństwa Komputerowego
- Seminaria związane z tematem
Powyższe przedmioty stanowią podstawę do tego, żebyś samodzielnie rozwiał swoje zdnolności z dziedziny bezpieczeństwa, np. odbywając (od niedawna już) obowiązkowe praktyki w jakiejś firmie związanej z tematem oraz pisząc pracę magisterską z tej dziedziny. To wszystko razem zapewni Tobie sensowną i interesującą pracę.

II UWr mimo wszystko reprezentuje sobą pewien poziom, przedmioty nie są takie aby aby - niektóre, zwłaszcza obowiązkowe, wymagają dużo pracy. Przypuszczalnie u nas jest pewnie łatwiej niż w Warszawie, ale też nie jest tak, że każdy przychodzi i każdy tę uczelnie może skończyć.

Wystrzegałbym się też przed uczelniami prywatnymi (tym bardziej jeśli nazywa się Wyższa Szkoła Tego i Owego), które oferują studia z zakresu bezpieczeństwa, bo to prawdopodobnie pic na wodę. O tym jak jest na AGH musisz zapytać tamtejszych studentów, bo my raczej za dużo o tej uczelni nie wiemy.
Źródło: yebood.com/ii/viewtopic.php?t=3952


Temat: W Krakowie powstanie Europejskie Centrum Gier!
Cytat: Studia podyplomowe na kierunku bezpośrednio związanym z grami wideo - ich projektowaniem, programowaniem lub tworzeniem assetów do nich. Praca w najnowocześniejszych w Europie studiach motion-capture, animacji i produkcji dźwiękowej. Bajka? Nic bardziej mylnego - to obecne plany Krakowa związane z uruchomieniem Europejskiego Centrum Gier!

Wczoraj w Krakowie (konkretnie: w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego) miała miejsce konferencja prasowa, na której ogłoszono bardzo ważną informację dla rozwoju branży wirtualnej rozrywki w Polsce - powstanie Europejskiego Centrum Gier (European Games Center). To robocza nazwa inicjatywy, która w dłuższej perspektywie ma szansę znacznie przyspieszyć proces powstawania w naszym kraju kolejnych studiów developerskich oraz przyczynić się do rozwoju już istniejących i ogólnego podwyższenia jakości ich projektów.

Konkrety? Prosimy bardzo. Od 16 lutego przyszłego roku rusza w tym mieście Europejska Akademia Gier, ucząca umiejętności specyficznych dla zawodu twórcy gier wideo. Jej pierwszy etap to studia podyplomowe dla stu słuchaczy, podzielone na trzy niezależne moduły: projektowanie gier, programowanie gier i tworzenie assetów audiowizualnych. Będą one dostępne dla osób z licencjatem lub po trzech latach jednolitych studiów magisterskich, w zakresach wyszczególnionych dla każdego modułu. Plany na przyszłość to start dedykowanych tym kierunkom studiów licencjackich i magisterskich.

Moduł projektowanie gier obejmie m.in. kursy pisania scenariuszy, podstaw marketingu, projektowania interfejsu użytkownika, projektowania poziomów, podstaw socjologii i psychologii społecznej, estetyki i psychologii percepcji, grafiki konceptowej, reżyserii i montażu. Taki program ma gwarantować zdobycie podstawowych umiejętności potrzebnych w pracy na stanowisku głównego projektanta gry (game designera).

Programowanie gier jest z kolei oczywiście przeznaczone dla programistów i informatyków. Kursy na tym module dotyczyć będą m.in. projektowania silnika gry, programowania silnika graficznego, programowania na konsolach stacjonarnych, programowania na konsolach przenośnych i komórkach, programowania projektu uniwersalnego silnika gier, programowania sztucznej inteligencji czy programowania fizyki.

Ostatni moduł, czyli tworzenie assetów do gier, jest kierunkiem dla osób z duszą artysty - assety to materiały graficzne i dźwiękowe oraz muzyka i animacja niezbędne przy produkcji gier i tworzeniu animacji komputerowych. Przykładowe kursy: estetyka i psychologia percepcji, animacja komputerowa, motion capture, grafika 2D, grafika 3D, grafika konceptowa, post-processing, obróbka i tworzenie efektów dźwiękowych, reżyseria i montaż.

Opisane właśnie studia podyplomowe to tylko jeden element projektu - kolejnym jest Europejska Dolina Gier. Według obecnych planów, do końca 2009 roku w Krakowie ma powstać najnowocześniejsze w Europie studio motion capture, animacji i produkcji dźwiękowej, w tym z salami do postsynchronów i post-processingu dźwięku. Wiadomo już nawet, gdzie konkretnie - w wieży niedziałającego już obecnie generatora Van de Graaffa (elektrostatycznego generatora wysokiego napięcia) Instytu Fizyki UJ przy ulicy Reymonta. Zakłada się również stworzenie w przyszłości zaawansowanego, multiplatformowego silnika graficznego, który ma być wizytówką Europejskiego Centrum Gier.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa Krakowski Park Technologiczny, a pierwszymi uczestnikami są Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz około dwudziestu firm związanych z branżą. Tworzą one tak zwany "klaster", który skupia zarówno podmioty zajmujące się dystrybucją, jak i produkcją gier. Ma on charakter ponadregionalny i jest otwarty na kolejnych członków, którzy zechcą się przyłączyć - zarówno z naszego kraju, jak i z zagranicy.

Projekt ma patronaty Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kutury i Dziedzictwa Narodowego, a także wsparcie wielu polityków, takich jak Jarosław Gowin z PO i Jerzy Miller, wojewoda małopolski. Władze wymienionych wcześniej uczelni wyższych zadeklarowały, że ECG jest dla nich bardzo ważne i zrobią co w ich mocy, aby wszystko, co z tym związane ruszyło zgodnie z planem. Jeśli chodzi o finanse, to dużą część kosztów mają pokryć pieniądze z Unii Europejskiej, a poszukiwania sponsorów trwają.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jednej ciekawej rzeczy - inicjatorem całego tego zamieszania z grami w roli głównej jest firma Nibris. Dokładnie tak - to małe krakowskie studio, w którym już od ponad roku powstaje m.in. Sadness na Wii (podane wczoraj informacje pochodziły właśnie z opisywanej konferencji prasowej). I jeśli do tej pory można było mieć jakieś wątpliwości, czy prace nad tym tytułem faktycznie trwają, tak teraz wypada uspokoić wszystkich zainteresowanych – tytuł reklamowany jest jako pierwszy flagowy projekt przedsięwzięcia.

Międzynarodowa prezentacja tej inicjatywy planowana jest na listopad. Wtedy właśnie - w dniach 5-7 tego miesiąca - odbędzie się tegoroczna edycja targów Game Connection. Miejsce - miasto Lyon we Francji. ECG tam będzie, z zamiarem pokazania się światu i zainteresowania projektem potencjalnych zagranicznych partnerów. Trzeba przyznać, że ambicji jego twórcom nie brakuje - Europejskie Centrum Gier ma uczynić z Polski developerską potęgę Europy Wschodniej. My, jako społeczność graczy, możemy tylko zagwarantować, że chętnych do kształcenia w tym kierunku nie zabraknie - co do tego nikt nie ma chyba żadnych wątpliwości

Oryginał: http://www.gram.pl/news_8...ntrum_Gier.html

Wspaniałe centrum specjalnie dla mnie!
Źródło: nps.netarteria.pl/forum/viewtopic.php?t=1879


Temat: Rejestracja na lektoraty 2007/08
W roku akademickim 2007/08 będzie prowadzona elektroniczna rejestracja w systemie USOS, do grup lektoratowych. Rejestracja ta obowiązuje:

* studentów drugiego roku studiów I stopnia
* studentów drugiego roku studiów jednolitych magisterskich
* studentów pierwszego roku studiów II stopnia
* studentów rozpoczynających lektoraty od pierwszego roku studiów
(dziennikarstwo, komparatystyka)

Rejestracją objęci są również studenci kontynuujący naukę z roku akademickiego 2006/07. Studenci ci rejestrują się na III semestr nauki języka obcego, zgodnie z zaleceniami prowadzącego zajęcia, do tej samej grupy lektoratowej).

Na stronie internetowej Jagiellońskiego Centrum Językowego, www.sdj.pl w Serwisie studenckim dostępne są testy kwalifikacyjne z języka rosyjskiego, natomiast testy z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego studenci rozwiązują indywidualnie poprzez system DIALANG na stronie www.dialang.org
Wymaganym poziomem dla kontynuacji języka jest poziom minimum B1. Studenci samodzielnie rozwiązują test i dokonują rejestracji do właściwej grupy językowej, na poziomie zgodnym z uzyskanym wynikiem testu, od poziomu A1 do C2. Języki obowiązkowe oraz poziomy egzaminów końcowych ustala Instytut Macierzysty na podstawie programu studiów.

UWAGA: Studenci lat wyższych, IV rok studiów, kontynuujący naukę języka z ubiegłego roku pozostają w grupach językowych na dotychczasowych zasadach. Studenci ci zapisują się na zajęcia u lektorów według podanych terminów zajęć na podstawie harmonogramów i informacji wywieszonych w Instytutach Macierzystych.

Rejestracja elektroniczna dla studentów studiów stacjonarnych

Rejestracja na lektoraty odbywa się za pomocą serwisu internetowego pod adresem www.zapisy.usos.uj.edu.pl. Aby zarejestrować się elektronicznie każdy student powinien posiadać identyfikator i hasło USOSweb, które jest nadawane przez Instytut Macierzysty przy zapisie na studia. Jeśli dotychczas student nie otrzymał powyższych danych powinien niezwłocznie zgłosić się do swojej jednostki, bowiem bez identyfikatora i hasła USOSweb rejestracja elektroniczna na lektoraty nie będzie możliwa. Po zalogowaniu się w serwisie USOS student wybiera grupę językową spośród wszystkich dostępnych na Jej/Jego kierunku studiów.

Każdy kurs jest opatrzony kodem, którego poszczególne elementy oznaczają:

* JCJ - kod jednostki, Jagiellońskie Centrum Językowe

* Jednoliterowy skrót nazwy języka,
A - język angielski,
N - język niemiecki,
F - język francuski,
H - język hiszpański,
W - język włoski,
R - język rosyjski,
L - język litewski,
Ł - język łaciński

* Kod kierunku studiów:
WPiA - Wydział Prawa i Administracji,
WF - Wydział Filologiczny,
WPL - Wydział Polonistyki,
WFz - Wydział Filozoficzny,
WH - Wydział Historyczny,
WMiI - Wydział Matematyki i Informatyki,
WFAI - Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej,
WBiNoZ - Wydział Biologii i Nauk o Ziemi,
WB - Wydział Biotechnologii,
WCH - Wydział Chemii,
WZiKS - Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej,
WSMiP - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych,
M - grupy międzywydziałowe

* Symbol poziomu lektoratu, od grupy na poziomie A1do C2

* Liczba oznaczająca ilość godzin lektoratu w semestrze,np.:
30/1 - 30 godzin w I semestrze nauki języka
30/2 - 30 godzin w II semestrze nauki języka
60/3 - 60 godzin w III semestrze nauki języka
60/4 - 60 godzin w IV semestrze nauki języka

Przykład: grupa JCJ-A-WH-B2-60/1 - grupa z języka angielskiego dla Wydziału Historycznego na poziomie B2, 60 godzin zajęć w I semestrze

Aby dokonać zapisu do grupy lektoratowej, student wykorzystuje przyznane żetony (1 żeton = 1 godzina zajęć).
Każdy student ma do wykorzystania w zależności od trybu studiów następujące docelowe opcje:

* na studiach I stopnia - 120 żetonów
* na studiach II stopnia - 120 żetonów
* na studiach jednolitych magisterskich - 240 żetonów.Rejestracja odbywa się w dwóch turach, co umożliwia optymalne zapełnienie grup oraz wybór odpowiedniej grupy językowej.

I tura zapisów od 24 września, od godziny 8.00 do 7 października do godziny 23.00
Jest to indywidualna rejestracja studentów do grup dedykowanych oraz otwartych (międzywydziałowych)

II tura zapisów od 15 października, od godziny 8.00 do 16 października do godziny 23.00
Tylko w tych terminach studenci mogą zarejestrować się do wszystkich udostępnionych grup, dokonać zmiany grupy zajęciowej i wyrejestrować się z dotychczasowych grup.

Zajęcia rozpoczynają się w pierwszym tygodniu października 2006, zgodnie z harmonogramem.UWAGA: W związku z ewentualnymi problemami technicznymi, które mogą pojawić się podczas rejestracji elektronicznej do systemu USOS, po zapisach elektronicznych, prowadzący zajęcia przekażą harmonogramy zajęć lektoratowych do Instytutów Macierzystych.

Zgodnie z uchwała Senatu UJ, z dnia 29 czerwca 2005 roku, studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych rozpoczynają naukę języków obcych od kolejnego roku studiów, o ile program studiów nie przewiduje inaczej.
Źródło: mish.net-design.pl/viewtopic.php?t=377